המנשא הנכון- אתר המנשאים הישראלי - היו לי הרבה פגישות עסקיות, אבל פגישה כזאת לא היתה לי אף פעם...
דף הבית >> היו לי הרבה פגישות עסקיות, אבל פגישה כזאת לא היתה לי אף פעם...
היו לי הרבה פגישות עסקיות, אבל פגישה כזאת לא היתה לי אף פעם...


הכל התחיל משיחת טלפון רגילה, כמו שאני מקבלת כמה פעמים בשנה: ״פיתחנו מנשא חדש ואנחנו רוצים להכניס אותו לאתר שלך״.
הבחורה בצד השני של הקו, הילה, נשמעה קצת צעירה, אבל בדרך כלל אני לא שואלת יותר מדי שאלות בטלפון. מנשא חדש? יאללה, רוצה לראות. בואו נקבע פגישה. את רובם אני לא מכניסה לאתר בסופו של דבר, מסיבות שונות, אבל תמיד חשוב לי לראות, לגעת, לשאול שאלות, להתנסות בעצמי, כדי לדעת מה לענות לכן כשתשאלו אותי על מנשא זה או אחר. וחוץ מזה- מנשא חדש, מה, שאני לא אראה? זה שהילד הצעיר שלי כבר עולה לכיתה א׳ לא אומר שאני לא ממשיכה לחפש את המנשא המושלם!

אז כשהילה רצתה להציג בפני מנשא חדש, לא בררתי במה מדובר, לא שאלתי שאלות. 
ולא הייתי מוכנה להפתעה הגדולה שמחכה לי.
 
קבענו להפגש אצלי בבית, בקיבוץ. מועד הפגישה הגיע. הילה התקשרה משער הקיבוץ להנחיות הגעה ודי מהר העבירה אותי לדבר ישירות עם הנהג. עד כאן- שום דבר יוצא דופן.
אבל כשפתחתי את הדלת- במקום איש ואישה מבוגרים, נכנסו אלי הבית חבורה של בני נוער. עם מבוגר מלווה אחד. בלי להכנס למספרים- יכולתי להיות אמא שלהם. ואפילו לא כזאת אמא צעירה.

כשגמרתי להרים גבות ולאסוף את הלסת שלי, שנשמטה לרצפה, הם הסבירו לי.
פרויקט יזמים צעירים- אתם הכרתם את זה? אני לא! מסתבר שהפרויקט מתקיים מדי שנה בכיתות ט בבתי ספר ברחבי הארץ, ובמסגרתו התלמידים מתנסים ביזמות עסקית- אבל בדבר האמיתי: מפתחים מוצר מאפס, מייצרים אותו, משווקים אותו, ממתגים אותו. הכל! מצמידים להם מלווה עסקי מבוגר- הוא המבוגר שגם ליווה אותם לפגישה עימי, ובוגרים של הפרויקט משנים קודמים שמלווים ועוזרים, והתלמידים עושים את כל העבודה. לכל תלמיד תפקיד משלו- יש מי שמעצב את הגרפיקה, יש מי שאחראי על ניהול מלאי, יש מי שבונה את האתר, וכן הלאה.

החבורה המקסימה הזאת הגיעה אלי מקדימה, מחטיבת הביניים גוונים, והמוצר שהם פיתחו, ואותו בהחלט העליתי לאתר, הוא ה״סיט אפ״. הילה בת ה 15, מכרתי הטלפונית, הציגה לי אותו בבטחון רב, כמי שמנוסה בפרזנטציות עסקיות מזה שנים. מדובר ברתמה שמיועדת לאפשר להורים לשאת ילדים על הכתפיים בידיים חופשיות. הרתמה מתלבשת על ההורה- הילה הראתה לי את התכנון המדוקדק, שכלל ריפוד מאחורי העורף, אפשרות של כוונון הרצועה להתאמה להורים במידות שונות ואת האפשרות לשנות את גובה הרצועות שמתלבשות על רגלי הילד ומאבטחות אותו לגוף ההורה, כדי להתאימן לילדים בגילאים שונים.

כשבדקתי את הסיט אפ מקרוב, שוב נפלה לי הלסת. אני בעצמי מייצרת מנשא. אני יודעת במה זה כרוך. כמה זה מורכב להגיע לפיתוח של מוצר מוגמר. לבחור את כל חמרי הגלם. להגדיר את כל הפרטים הקטנים. מה שהחזקתי ביד לא היה משחק יצירה של ילדי בית ספר. החזקתי ביד מוצר מוגמר, תפור היטב, מחמרי גלם שנבחרו בקפידה ותוך שיקול דעת, ונרכשו מספקים שאני עצמי עובדת איתם. 

במקרה בני הצעיר היה בבית, ונקרא מיד לדגל לנסות את המוצר. רתמתי על עצמי את הסיט אפ, הרמתי אותו על הכתפיים ואבטחתי את רגליו לרצועות על הכתפיים שלי: בן 6, בטווח הגיל והמשקל המומלץ לשימוש במנשא. תקשיבו, אין שום ספק, בגיל 6- זה לא מוצר לאמהות. אנחנו כבר לא בנויות לשאת אותם, עם או בלי רתמה. אבל אבות לעומת זאת- מיד נזכרתי איך לפני שנה בטיול בחו״ל, בן החמש לא הסכים ללכת יותר מחמש דקות רצוף, ואבא שלו ואחיו הגדול נשאו אותו קילומטרים על הכתפיים. איזה כיף אם היה לנו
סיט אפ, והם היו יכולים לשאת אותו בידיים חפשיות! 

ה
סיט אפ, למרבה הצער, לא מאפס את משקל הילד, אבל הופך את הנשיאה על הכתפיים לפרקטית ונוחה יותר, כשההורה והילד כאחד יכולים להיות נינוחים , וההורה יכול להשתמש בידיו לא רק כדי להחזיק את רגלי הילד.

הפרזנטציה המשיכה. שאלתי הרבה שאלות, וכל אחד מהקבוצה ענה לי על השאלות שנוגעות לתחום אחריותו. הם שלטו בבטחון במונחים כמו ניהול מלאי, שוטף+, קונסיגנציה, כתב כמויות ועוד מונחים שאני לא שמעתי עליהם בכלל בגיל 15, לא כל שכן ידעתי להשתמש בהם בפגישה עסקית. שמעתי בין השאר שהם זכו בפרס הראשון בתחרות הארצית של הפרויקט, ושהם עומדים לטוס לברלין, להציג את ה
סיט אפ בתחרות האירופית של יזמים צעירים- שם הספיקו לזכות, מאז פגישתינו, במקום השלישי המכובד, כשהם המתחרים הצעירים ביותר.הפגישה נגמרה בתכלס: האם ארצה להכניס את המוצר לאתר? נו, ברור שלא עמדתי בשילוב של מוצר מדליק וחדשני, ויצרנים מהסוג שהכי שווה לפרגן להם.
האם המוצר שלהם יצליח? האם חברת גרפיטי שהקימו לצורך הפרויקט, תגלגל מחזור עסקי נאה ותאפשר להם לעשות אקזיט מרשים, בנוסף לחוויה ולריגוש בזכייה בפרסים?

זה כבר תלוי בך :-)

רק בחודש אוגוסט 15- מבצע השקה בלעדי!
סיט אפ במתנה בכל הזמנה של מנשא יאמו דרך האתר! 
 
Bookmark and Share
Back